Csütörtöki gólszüret

2024. 03. 15. (péntek) 06.56

A DSI Debrecen U17-es labdarúgócsapata egy félidő alatt lezárta csütörtökön a Bódva-Völgye elleni mérkőzést, mely párharcnak kiütés lett a vége.

A felsőház 2. fordulójából elhalasztott mérkőzését pótolta csütörtökön Bende Tibor legénysége. Fiataljaink tavasszal százszázalékos mutatóval rendelkeznek, ezt a kiváló mérleget szerették volna megőrizni a hétközi játéknapon.

Hamar kidomborodott a két csapat közti különbség, már a 3. percben elkezdődött a gólfesztivál, ekkor Keszler Benjámin volt eredményes. Még fel sem ocsúdhattak a borsodiak, mikor két minutum alatt Máté Bence kétszer is bevette a kapujukat, majd Orsó Árpád is megzörgette a hálójukat. A 9. percben már 4-0 állt így az eredményjelzőn. Az történt a pályán, amit fiataljaink akartak, akik nagy kedvvel és lendületesen futballoztak. Az első negyedóra végén Nagy Zsombor mattolta a vendégek védelmét, ekkor lényegében el is dőlt a mérkőzés. A találatok száma viszont gyarapodott, Szilágyi Sándor a 23. percben iratkozott fel a gólszerzők közé, majd szünet előtt Máté ismét kétszer villant és már nyolc volt közte.

A térfélcserét követően sem álltak le a Bende-tanítványok, de már több pontatlanság is becsúszott a játékba, előfordultak hibák, ettől függetlenül a mieink domináltak. Próbált kozmetikázni az eredményen a zöld-fehér alakulat, ám védelmünk ezen kísérleteket hamar megakasztotta, a kapunk nem került veszélybe. Az 57. percben tovább nyílt az olló, Keszler már második találatát jegyezhette, két minutum elteltével pedig Szilágyi kétszámjegyűre növelte a különbséget. A vendégek a második félidő derekán megszerezték becsületgóljukat, de közelebb már nem engedték őket zárkózni fiataljaink, így nagyarányú győzelemmel zártuk a csütörtöki párharcot.

MLSZ regionális U17 Felsőház Északkeleti csoport 2. forduló

DSI Debrecen – Bódva-Völgyi TSE: 10-1 (8-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kalapos, Kocsis (Kiss I. 46’), Nagy Zs. (Tarr 78’), Keszler (Nagy Z. 78’), Orsó (Takács 46’), Gulyás, Tóth Z. (Ötvös 65’), Szilágyi (Lakatos 78’), Pistritu, Máté (Fejér 65’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Keszler 3’, 57’, Máté 6’, 7’, 29’, 42’, Orsó 9’, Nagy Zs. 15’, Szilágyi 23’, 59’

Bende Tibor: Az első perctől mi domináltunk, határozott letámadásainknak köszönhetően már negyedóra elteltével nagy előnyre tettünk szert. Szerettük volna minél hamarabb lezárni a mérkőzést, a lényegi kérdések el is dőltek az első félidő végére. Szünet után sok volt a pontatlanság, a hiba, de így is nagyarányú győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak.