Ötből hármat behúztak fiataljaink

2024. 03. 18. (hétfő) 07.43

A DSI Debrecen öt labdarúgócsapata lépett pályára hétvégén, három győztesen hagyta el a játékteret, kettő pedig vereséget szenvedett.

U19

A felsőházban még nyeretlen Jankovics Sándor együttese, így a tabella végéről várhatták a listavezető Cigánd elleni mérkőzést. Fiataljaink azonban szerették volna bizonyítani, sokkal jobbak, mint az eredmények mutatják, vissza akartak térni a győztes útra. Ennek megfelelően, nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, szervezetten, fegyelmezetten futballoztak. A jó játéknak a 17. percben meg is lett az eredménye, Tasi Attila bevette a vendégek kapuját. A sárga-zöldek próbáltak egalizálni, de védelmünk jól működött, bár voltak helyzeteik, azok ki is maradtak. A 39. minutumban Tasi Balázs kettőre duzzasztotta előnyünket, majd egy percre rá Tasi Attila növelte a különbséget. Szünet előtt nem sokkal Tasi Attila ismét megzörgette a hálót és megnyugtató fórral mehettek pihenőre fiataljaink.

Félig zsebben voltak a pontok, de a Cigánd nem adta fel, próbálták legalább döntetlenre menteni a mérkőzést. Ezen törekvésüket meggátolhattuk volna, ha ötödjére is bevesszük a kapujukat, de ez nem sikerült. A 74. percben szépítettek a vendégek, majd két minutum elteltével tovább faragtak a hátrányon. A hajrába lépve egyre zárkóztak, bár mindent megtettek, hogy a hátralévő időben egalizáljanak, minimális előnyünket már sikerült megőrizni a hármas sípszóig.

MLSZ regionális U19 Felsőház Északkeleti csoport 4. forduló

DSI Debrecen – Cigánd: 4-3 (4-0)

DSI Debrecen: Jóga (Szász 76’) – Kovács, Kalmár (Juhász 76’), Botos, Bagi (Kerezsi 71’), Kapczy (Czakó 76’), Vadon, Tasi B. (Bácsi 60’) Tasi A. (Széles 76’), Szabó, Vietorisz Havasi 76’)

Megbízott edző: Balogh József

Gólszerzők: Tasi A. 17’, 40’, 42’, Tasi B. 39’

U17

A felsőházi mezőny egyetlen veretlen csapata Bende Tiboré, ezt a remek statisztikát nem akarták lerontani tanítványai, Mályiból is el szerették volna hozni a három pontot. Ezt Pistritu Erik a 3. percben góllal tudatosította a vendéglátókkal, majd negyedórához érve Keszler Benjámin is jelezte, ez a meccs csak Debreceni győzelemmel zárulhat. El is dönthették volna szünet előtt fiataljaink a párharcot, de a befejezéseknél rendre hibáztak.

A második félidő elején Keszler másodjára is bevette a kaput, ekkor 0-3 állt az eredményjelzőn. A házigazdák, próbálva elkerülni a nagyarányú vereséget, betolták a buszt a kapujuk elé, nem volt egyszerű feltörni a védelmüket. A 62. minutumban azonban kénytelenek voltak kapitulálni, ekkor Keszler mesterhármast jegyezhetett. Ezzel megtörték a borsodi ellenállást fiataljaink, a záró etap második felében Kocsis Attila, Takács Tamás és Nagy Zoltán mattolta a védelmet, így 7-0 lett a vége.

MLSZ regionális U17 Felsőház Északkeleti csoport 5. forduló

Mályi – DSI Debrecen: 0-7 (0-2)

DSI Debrecen: Sinka – Kalapos, Kocsis, Nagy Zs., Keszler, GulyásKiss I. (Nagy Z. 73’), Ötvös (Varga 75’), Szilágyi (Fejér 75’), Pistritu, Máté (Takács 73’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Pistritu 3’, Keszler 15’, 49’, 62’, Kocsis 73’, Takács 79’, Nagy Z. 82’

Bende Tibor: Egy hét alatt harmadik mérkőzésünket játszottuk, betegségek és sérülések miatt a mostani találkozóra többen nem tudtak velünk tartani, szűkebb kerettel utaztunk Mályiba. Végig uraltuk a meccset, azonban önmagunkhoz képest sok hibával és indiszponáltan futballoztunk. Fordulás után próbáltunk változtatni játékunkon, de nemezen tudtuk feltörni a keskeny pályán betömörülő védelmet. A mérkőzés vége felé azonban többször is sikerült bevennünk a kaput és megérdemelten nyertünk. Büszke vagyok a fiúkra, egy megterhelő hét alatt háromszor nyertünk és 24 gólt rúgtunk és csak egyet kaptunk. Remélem a folytatásban is jellemző lesz ránk az az elhivatottság, amellyel hetek óta dolgoznak a játékosok.

U15

Két nyeretlen csapat találkozott az alsóház 5. fordulójában, Cseke Bence együttese a városi rivális Loki Focisulival csapott össze vasárnap délelőtt. Az első félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de nem találtak egymáson fogást a felek, így gól nélküli döntetlennel zárult a játékrész.

A térfélcserét követően, az 53. percben azonban már gólt is láthattak a Bestrong Sportkomplexumba kilátogató nézők, ám ennek a házigazdák örülhettek. A piros-fehérek még a 63. minutumban is betaláltak, így megnyerték a derbit.

MLSZ Regionális U15 Északkeleti csoport - Alsóház 5. forduló

Loki Focisuli – DSI Debrecen: 2-0 (0-0)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, László, Dely, Gercsák (Takács 68’), Tóth B., Filep, Lehner, Varga, Pásztor (Tőzsér 77’), Nagy L.

Edző: Cseke Bence

U13

Szabó Imre ifjoncai négygólos vereséggel zárták a csengeri párharcot, ezt szerették volna javítani a FILO ellen. Jól is indították a mérkőzést, Müller Ádám már a 2. percben betalált. Ám hiába volt fölényben csapatunk, az első negyedben nem tudták újra megzörgetni a hálót. A második szakasz elején, első támadásukat góllal zárták le a szabolcsiak, majd a másodikat is és fordítottak.

Az utolsó két etapban nagyobb fokozatba kapcsoltak ifjoncaink, nagy nyomást helyeztek a vendégekre, de hiába a hatalmas fölény, a labdát sehogy sem tudták a vonalon túlra juttatni, így csapatunk tavaszi második meccsén is vereséget szenvedett.

MLSZ Regionális U13 Északkelet Alapszakasz 12. forduló

DSI Debrecen – FILO SE: 1-2 (1-0, 0-2, 0-0, 0-0)

DSI Debrecen: Bóné – Tóth Ni., Szűcs, Nagy G., Nagy R., Fekete, Müller, Kakó, Török

Cserék: Fehér, Tóth Ná., Dubóczki, Illés, Kiss Cs.

Edző: Szabó Imre

Gólszerző: Müller 2’

Szabó Imre: Jól indítottuk a mérkőzést, első támadásunkból megszereztük a vezetést. Végig mi domináltunk, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, azonban támadásépítésben és labdakihozataloknál sok technikai hibát vétettünk. A szabolcsiak kétszer jöttek el a kapunkig és kétszer be is vették. Az utolsó két negyedben odaszögeztük ellenfelünket a kapuja elé, akik semmi másra nem törekedtek, mint megóvni az előnyüket. Ha megszerezték a labdát, arra rúgták, amerre álltak. Sajnos hába voltak meg a helyzeteink, ma be voltunk oltva gól ellen.

U12

Mintha felnőtt mérkőzést rendeztek volna az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban, olyan sokan látogattak ki U12-es csapatunk vasárnapi mérkőzésére. A FILOT-is sokan kísérték el, így garantált volt a jó hangulat a rangadón. A nézők nem is csalódtak, hiszen utánpótlás szinten egy magas színvonalú, nagy iramú mérkőzést láthattak.

Az első negyedben nem találtak fogást egymáson a felek, hiába voltak mindkét oldalon lehetőségek, a kapuk érintetlenek maradtak. A második etapban sem tört meg a lendület, de ebben a szakaszban inkább csapatunk futballozott veszélyesebben. Már úgy nézett ki ez a játékrész is gól nélkül zárul, ám Ó. Nagy Ferenc gondoskodott arról, hogy ez ne így történjen. Távolról célba vette a kaput és lábáról a labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, ha lett volna ott pók, biztos, hogy pánikszerűen menekül a ficakból.

A harmadik játékrészben folytatódott a színvonalas párharc, a FILO próbálta ledolgozni hátrányát, ifjoncaink pedig győzelmüket akarták bebiztosítani. Időközben többször is hangos üdvrivalgás hallatszott távolról, pontosabban a Nagyerdei Stadion felől, srácaink ebből tudták, hogy vezet a DVSC. De nem lankadt figyelmük, továbbra is a játékra koncentráltak, mivel még nyílt volt a meccs. A párharc végül a 65. percben dőlt el, ekkor Benedek Barna bevitte a második találatot, csapatunk pedig megnyerte a rangadót.

MLSZ Regionális U12 Északkelet Alapszakasz 12. forduló

DSI Debrecen – FILO SE: 2-0 (0-0, 1-0, 0-0, 1-0)

DSI Debrecen: Vékony – Váradi, Ó. Nagy, Mclean, Kecskés, Péntek, Erdei, Benedek, Nagy D.

Cserék: Sándor, Hermann, Molnár, Sebestyén, Orbán

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Ó. Nagy 40’, Benedek 65’

Makra Béla: Egy igazi rangadót sikerült megnyernünk. A bajnokság legjobb, legszínvonalasabb, nagy iramú mérkőzését játszottuk a FILO-val. Odatettük magunkat, egymást kisegítve futballoztunk, lehetőségeink közül kettőt sikerült értékesítenünk. A sikerünk egyik kulcsa, hogy minden párharcból mi jöttünk ki győztesen. Nagyon büszke vagyok a gyerekekre, nagy munkát tettek a mai meccsbe és teljesen megérdemelten nyerték meg a párharcot, le a kalappal a teljesítményük előtt.