Senánszky Petra az 50 gyors magyar bajnoka

2024. 04. 10. (szerda) 19.27

A 126. Úszó Országos Bajnokság második napján is rajtkőre álltak a DSI Debrecen kiválósága.

Az ob nyitónapján több számban is bemutatkoztak a DSI Debrecen úszói, és értek el jó eredményeket. Halmai Petra 100 mellen felállhatott a bajnoki dobogó harmadik fokára, 50 háton pedig legjobb magyarként, megnyerve a B-döntőt, a 9. helyen végzett. A 4×100 méteres mix vegyesváltónk negyedikként csapott célba az esti döntőben.

Szerdán három számban voltunk érdekeltek, mely versenynapon klasszisunk, Senánszky Petra 50 gyorson ugrott medencébe. A távot pontosan 25 másodperc alatt teljesítette és elsőként jutott a döntőbe. Klubtársa, Molnár Flóra is rajtkőre állhatott a fináléban, a 26.17-es idő az ötödik legjobb volt a mezőnyben. Petra a négyes, Flóra pedig a kettes rajtkőre állhatott fel késő délután. Világklasszisunk maga mögé utasította a teljes mezőnyt, 25.05-nél megállítva az órát, ismét magyar bajnokként szállhatott ki a medencéből. Molnár Flóra 26.10-es idővel ötödikként teljesítette a sprintszámot.

A Rácz Anna, Halmai Petra, Molnár Flóra, Pernyész Dorottya összetételű 4×100-as női vegyesváltónk 04:21.24-nél állította meg az órát, és 2. helyen került a döntőbe. Ahogy tegnap, ma is Senánszky váltotta Pernyészt a döntőben és a DSI négyese 04:12.35-öt úszva a 4. helyen ért célba.

100 háton a férfiak mezőnyében Kenyeres Gergő és Fagyal Kristóf mérettette meg magát, Gergő 59.79-es idővel 26., míg Kristóf 01:06.88-at úszva a 60. helyet végzett.